Myslivost – Procházka s myslivci

V aprílovou sobotu dne 1. dubna uspořádali členové našeho Mysliveckého spolku Zdiby – Klecany v pořadí již třetí procházku pro děti s myslivci pod patronací větrušického Klubíčku. Sraz byl ve 14 hodin na návsi a dostavilo se 19 dětí od nejmenších až po školáky z Větrušic a Klecan v doprovodu maminek a také několika tatínků. Je potěšitelné, že oproti loňsku přišlo dětí zase více. Z našeho mysliveckého spolku se setkání zúčastnilo 10 členů a mysliveckých hostů, někteří se svými loveckými psy.

Celá skupina se přesunula do větrušických zahrad, kde na úvod myslivecký hospodář Antonín Matějka seznámil děti se zvěří, která se vyskytuje v naší honitbě, ale i se zvěří, která žije jinde na našem území. Děti podle obrázků poznávaly jednotlivé druhy a také se o jejich životě dozvěděly mnoho zajímavého. Jak děti, tak dospělí kladli různé dotazy, hlavně však na problémy s divokými prasaty.

Letos nebyli k vidění lovečtí dravci, zato se nám podařilo soustředit 5 psů různých loveckých plemen. Děti se tak mohly seznámit s německým krátkosrstým ohařem, českým fouskem, anglickým kokršpanělem a dvěma výmarskými ohaři. Viděli ukázky jejich výcviku a práce na vlečce s bažantem a liškou, vystavování živé zvěře (křepelka) a také přinášení (aport).

Potom následovala prohlídka krmných zařízení, tj. bažantího zásypu a srnčích jeslí. Na závěr dostaly děti otázky z toho, co odpoledne viděly, a za správné odpovědi byly odměněny sladkostmi. Na památku dostaly všechny děti medaili s obrázkem jelena svatého Huberta.

Bylo to vydařené odpoledne i vzhledem k příjemnému, téměř letnímu počasí.

                                                                                                            Ing.Jindřich Trpák

 

 

Myslivost_procházka_s_myslivci